Інтерв’ю з Сенсеєм Котака Садао.

f

Сенсей , якщо ви не проти , ми почнемо з невеликої довідки про вас. Який у вас ранг , і до якої організації ви належите ?

Я маю ступінь Окуден в Сакурай-ха Коген Ітто Рю і 6 Дан в сучасних Кендо і Іайдо .

Який стиль ви практикуєте і викладаєте?

Сакурай-ха Коген Ітто Рю .

Фундаментальний принцип Ітто-рю-учікачі , що припускає атаку і захист в одному русі. Існує багато випливають з цього духу варіацій.

А що можна сказати про роботу ніг і рук? Русі тіла?

Найбільш відповідальний момент роботи ніг у Кендо — це діагональний крок у момент атаки противника , тобто, наприклад , коли супротивник б’є мен, він відкриває свій до . Тоді можливо зробити діагональний крок і добитися перемоги , контратакували його до . Те ж саме відбувається , коли він б’є до — відкривається його мен . Тут головне бути на частку секунди швидше супротивника! Все це слід робити в суворій відповідності з принципом Кі- Кен — Тай ( Єдність Духа , Меча і Тіла ) . Це означає , що в момент удару відбувається єднання ментального , духовного і фізичного начал . Ці три параметри повинні об’єднуватися миттєво: як тільки ви відчуєте — а не побачите ! — слабке місце у супротивника .

На що слід звернути особливу увагу початківцям ? Більш досвідченим учням?

Основна річ , якої повинен домогтися початківець у Кендо — це знищити свій страх. Не можна боятися противника. Не можна турбуватися про те , що ви отримаєте удар або програєте. Робіть » ай -учи » (взаємне вбивство , нічия в Кендо)

Ви не могли б сказати кілька слів про семе , кіме , кi — кен -тай ..?

Семе — це коли ви тиснете , штовхаєте противника своїм духом. Наприклад , коли і ви і він знаходитесь в чудан , ваш дух сильний , але дуже важко знайти слабке місце для атаки. Тоді ви вкладаєте більше войовничості в дух і » тисніть » на супротивника. Застосуйте більше кi і противник позадкує . На жаль , в сучасному Кендо ця ситуація багатьма недостатньо розуміють . Існує думка , що семе — це відштовхування сіная противника в бік і подальша атака . Це рівносильно самогубству. Натисніть на дух супротивника , і ви знайдете слабке місце. Концепцію Кіме складно пояснити . Це щось на зразок завершального » ​​мазка » після руху.

Іайдо я дуже рекомендую починати працювати з справжнім мечем. Це складно зробити , тому що справжні мечі дуже дорогі і їх непросто знайти , тоді непогано підійде іайто ( іайто — тренувальний металевий меч Прим . Пер.) , Якщо до нього ставитися з повагою , як до справжнього меча. Завдання Іайдо — ефективно витягти меч , убити противника на близькій дистанції і повернути меч у піхви .

У ката вчаться доставляти меч до мети ріжучої кромкою і на правильній дистанції. Але це тільки початковий етап удару, що рубає , бо справжній меч проходить далі крізь тіло противника. А під час практики ката , щоб не завдати шкоди партнеру , доводиться контролювати меч і зупиняти його , щоб не завдати удар.

Просунутий учень Кендо повинен пройти через , так зване » плато 2 Дана» . Він повинен убити своє его , своє марнославство . Наприклад , володар 2-го Дана може сказати , — «у мене 2 дан , і тому я повинен перемагати всіх володарів 1 Дана і всіх муданся (без дана) . » Такі думки викликають у ньому коливання і пов’язують його розум , і учні молодшого рангу ( яким нічого втрачати ) можуть з легкістю побити його . Тоді стає дуже складно просунутися і досягти Мунен мусо , порожнечі розуму. Не думайте , а просто робіть . Тоді ви відкриєте свій розум назустріч Всесвіту , і ваш супротивник стане лише малою її частиною … Добре вивчіть це питання.

Над чим слід почати працювати учневі після того , як були освоєні технічні сторони ката ?

Над внутрішньою дисципліною . Треба здобути перемогу над своїми потаємними страхами і щосили прагнути до досягнення Мунен мусо ( немає мислення , немає свідомості ) .

«Переклад Азамата Кумикова.»